Vířivky

Jak vyčistit mušli ve vířivce

Lenošení v horké vaně po dlouhém dni v práci nebo zábavě je nejpohodlnější způsob, jak ukončit. Ale i nejelegantnější z vany může být neatraktivní podle sliz, znečištěné vody a všivák nahromadění. Tím, zůstat na vrcholu své horké vaně čištění, možná zjistíte, že udržuje svou vířivku je méně fuška, než si představovali. A po důkladném vyčištění vašeho horké vany, a to i vaši sousedé budou chtít zaplavat!
Část
1
Upravit
Vypouštění Váš Vířivka
Obrázek s názvem Clean vířivku Krok 11
Vezměme si splachování linie vaší vaně před vypuštěním. Vířivky provádí při teplotě, při které mnoho druhů plísní, bakterií a jiných organismů může dařit. Tyto látky mohou vybudovat ve vnitřní fungování vašeho horké vany. Můžete své nejčistší vanu pravidelně běží speciální vysavač prostřednictvím svých linek, proces zvaný „splachování linky,“ vysunout a očistil bakterie a všivák.
Linka flush pro horké trubice by měly být k dispozici ve vašem místním obchodě zásobování bazénu, ale může být také k dispozici ve vašem místním hardware. Ujistěte se, že určíte, že budete potřebovat linky flush pro horké vaně, jak mnoho různých druhů linky splachovací existují.
V závislosti na lince flush koupi, postup pro použití se mohou lišit. Obecně platí, že přidáte flush do svého horké trubice, která je spuštěna po dobu uvedenou v návodu k obsluze splachovací léčby.
Řádky, které mají vybudovat může mít za následek snížení tryskového tlaku, zákalu nebo zvýšeného tlaku (a napětí) na svém motoru čerpadla. Návaly své linky pomůže vaší vana běžet hladce a efektivně. [1] [2]
Obrázek s názvem Clean vířivku Krok 22
Vypnout napájení vašeho horké vany. [3] Zapomínání snížit sílu vašeho vany může mít za následek jeho čerpadle kopal, když tam není dost vody, která by mohla učinit poškození motoru vašeho horké vany čerpadla a filtrační mechanismus. Aby zajistili, že vaše vana je zcela vypnutý, možná budete chtít jít do pojistkové skříni a flip jistič obvodu, který je dodávání energie do polohy „OFF“.
Vypnutí jističe, stejně jako přepínání váš vana do vypnutého stavu mohou zabránit ostatním náhodnému zapnutí, pokud si dát pauzu při čištění nebo musí nechat vyzvednout více zásob. Poškozené čerpadlo může být drahé a zbytečné náklady.
Obrázek s názvem Clean vířivku Krok 33
Vypustit vodu ve vaší vaně. To by mělo být provedeno podle pokynů, které byly dodány s vířivkou. Nejčastěji se jedná o využití vestavěný kalového čerpadla nebo vypouštěcí zátkou pro odstranění vody z nádrže části vany. [4] Mnoho výrobců také doporučit opuštění nožní-ti jamkové vaší vaně plné vody. [5]
Pokud návaly své linky vydala zakalená vypouštění do vody, může mít zcela vyprázdnit vířivku vody. Po tom, měli byste vypláchněte vanu odstranit veškeré zbývající řádku částice. Pak můžete vyplnit nožní-ti jamkové své vany, je-li to nutné.
část
2
Upravit
Čištění Vířivka
Obrázek s názvem Clean vířivku Krok 41
Použít horké vany čistič na povrch vany. V mnoha případech se speciálním složením Vířivka čističe snadno proplout znečištění. Tyto speciální čisticí prostředky budou také chránit shell vaší vaně před poškozením, které mohou být způsobeny abrazivních částic v jiných čisticích prostředků. [6] Spray dolů interiér vašeho vany s hadicí ji navlhčit, a pak drhnout s čisticím prostředkem a hadrem nebo houbou.
Akrylátové vířivka skořápky jsou odolné vůči nahromadění a klíčky agregace. Pokud je vaše vana má akrylovou skořepinu, můžete být schopni vyčistit horkou lázeň s jemnou, univerzální koupelnové čističe. [7]
Pro více důkladné čištění můžete kombinovat dávku roztoku chloru, který je 50 dílů na milion (ppm). Můžete vytvořit tuto směs pouhým smícháním ¼ lžičky dichlor do 5 galonů (19 l) vody. [8]
Po vyčištění vnitřního pláště vaší vířivce, měli byste důkladně opláchněte ji a otřete ji dolů se starým ručníkem. Zanechala za sebou čistič může ovlivnit chemickou rovnováhu vaší vířivce, který může poškodit váš čistotu vody nebo vytvořit prostředí, kde plísně nebo bakterie mohou růst. [9]
Obrázek s názvem Clean vířivku Krok 52
Vyjměte a důkladně vyčistit filtr (y). Ty jsou často přístupné prostřednictvím přístupového panelu nebo skříně umístěné kolem čerpadla. Některé filtry mohou vyžadovat odšroubovat nebo rozepnout úlovky, které drží kryt filtru na svém místě. Možná budete chtít vyfotit sestavou filtrů, než začnete ji rozebrat, takže víte, jak to má vypadat, když je plně sestaven. Po odstranění filtru (y), měli byste:
Spray filtru (y) pryč s proudem vody. Normální, vysokotlaké zahradní hadice tryska by měla být dostatečná, aby odstranila většina zbytku z filtru. Nepoužívejte kartáč na filtru; to může způsobit špína, aby se stal hluboce zakořeněné v něm.
Drhnout vnitřek vašeho filtru skříně s vanou čističem nebo 50 ppm roztoku dichlor / voda. Bakterie nebo organické látky, jako jsou plísně, může růst ve skříni filtru.